Fikce

Cena života

5. dubna 2012 v 22:10 | may fowl
Téma: Vražda na tyranu není zločinem. (Bonus)
Fandom: Vy víte.
Na Dr. Watsonovi mi vadí snad jen dvě věci. Zaprvé jeho občasné falešné úsměvy. Zadruhé tohle.

V životě zabil šest lidí.
Poprvé nebyl na výčitky svědomí čas. Měl pár minut, jasné rozkazy a tolik adrenalinu v krvi, jako ještě nikdy. Když se mu ten člověk nachomýtl v hledáčku, prostě udělal, co musel. Noc nato spal klidně a beze snů.
Další tři zasáhl jím hozený granát. Ani nezahlédl jejich tváře.
Pátého vlastnoručně uškrtil za to, že postřelil jeho kamaráda. Protože ještě chroptěl, dorazil ho botou. Ve chvíli, kdy Johnovi pod podrážkou křupal Afgháncův nos, si vzpomněl, jak se Harry jednou vrátila ze školy zbitá. Styděl se.
Pošesté ničeho nelitoval. Někdy se musí za životy jiných platit životem.

A/N: Drabble vytvořeno v rámci DMD na sosaci.net/dmd/ .

Svůdkyně

5. dubna 2012 v 20:55 | may fowl
Téma: Poslední bonbónek
Fandom: Sherlock BBC

Vyzývavě ležela na dosah ruky, napůl vysvlečená. Mycroft už poosmé četl jediné proklaté číslo v rubrice financí, jeho pozornost se však odmítala třebas jen zatoulat směrem ke kurzu libry. Takhle to dál nešlo.
S povzdechem složil noviny a zadíval se na poslední pralinku na talířku. Tam, kde byl alobal poodhrnutý, z ní opadalo kakao, a svůdné čokoládové vůni se nedalo odolat. Mycroft už cítil, jak se mu bonbon rozplývá na jazyku… Procházka vlhkým lesem. Pražené mango. Chilli a hořká hlína.
Odněkud přilétla zkrvavená mrtvola prasete a rozvalila talířek i s jeho obsahem.
Tehdy si musel Sherlock začít shánět nové bydlení.

A/N: Drabble vytvořeno v rámci DMD na sosaci.net/dmd/ .

Jak to bylo dál

4. dubna 2012 v 20:50 | may fowl
Varování pro Eliade: Obsahuje náznaky preslashe odpovídající seriálové předloze.
Fandom: Sherlock BBC (jak jinak? Výzva přijata!)
Téma: ...a taková to byla láska!

Sherlock by to nikdy nepřiznal nahlas, ale pozorovat Johna na hřbitově mu přinášelo jakési zvláštní uspokojení. Často sledoval důvěrně známou postavu nad svým hrobem a představoval si, jak by jeho doktor reagoval, kdyby to zjistil.
Jednoho dne uviděl Johna mluvit k náhrobnímu kamenu. Neodolal a přišel blíž. To, co uslyšel, byla poslední kapka do poháru, jehož existenci si dosud neuvědomoval.
"Johne."
Oslovený klopýtl, otočil se, zamrkal a zůstal zírat.
"Jsem zpátky," řekl detektiv a rozpřáhl paže.
Chvíli se nic nedělo. Pak se John na Sherlocka vrhl a začal ho tlouct hlava nehlava.
"Ty idiote!"
Moriarty za stromem zakroutil obvázanou hlavou.

A/N: Drabble vytvořeno v rámci DMD na sosaci.net/dmd/ .

Mykvoft

2. dubna 2012 v 20:45 | may fowl
Bylo pět hodin odpoledne a tichou oční přestřelku v bytě 221B Baker Street přerušovalo jen občasné hvízdnutím kalafuny nanášené na smyčec, šustnutí novin nebo zacinkání lžičky o stěnu šálku. Mycroft tentokrát nepřišel sám, jeho dva společníci se ale tvářili neviditelně a nijak nebránili rodinné výměně nezdvořilostí.
"Tohle nikam nevede," mávl konečně rukou Mycroft a vstal. "Hezké odpoledne, Johne."
Bratři Holmesovi si oplatili falešné úsměvy a John ten svůj upřímně pobavený utopil v hrnku čaje. S rukama za zády a nohsledy v zádech Mycroft odkráčel.
Sherlock stiskl housle pod bradou a spustil protivnou dětskou melodii.
Když tři slípky ze vsi jdou…

A/N: Drabble vytvořeno k tématu "Slepice" v rámci DMD 2012 na sosaci.net/dmd/. BJB.

Teorie

1. dubna 2012 v 14:09 | may fowl
Kdosi pak odběhl, namočil houbu v octě, nabodl ji na prut a dával mu pít se slovy: "Počkejte, uvidíme, přijde-li ho Eliáš sejmout." Ale Ježíš vydal mocný hlas a skonal.
Shromáždění věřící poklekli a ponořili se do okázalého ticha. John rozpačitě následoval jejich příkladu. Už zhruba deset minut bojoval se sílící touhou pohlédnout na hodinky. Mesiáš umřel, nemohly by pašije na tomto místě končit?
"No ovšem," zamumlal Sherlock do knězovy odmlky a ani neotevřel oči.
"Nějaká teorie?" sykl John a ruka se mu třásla. Případ pedofilního pátera patřil k těm nudnějším.
"Jedna konspirační. Ta smrt byla fingovaná."
"Cože?"
"Ocet, Johne."

A/N: Drabble vytvořeno k tématu "Konec" v rámci DMD 2012 na sosaci.net/dmd/.

Prolog

31. března 2012 v 23:20 | may fowl
Konečně! Šílenství znovu vypuklo. Tentokrát začalo koncem…
Je jedno, jsi-li člověk, býlí, či snad bílý, nebo byl-li odstín tvé pleti černý, milý věrný. Nyní vítej doma. V dubnu, mezi svými dušemi spřízněnými.
Sto slov je jen začátek…
A bodík je bodík.
Mám sto slov a nebojím se je použít.
Mám sto slov a do nich otisknu duši.
V dubnu se prostě nebude uklízet a vařit!
Máš to taky tak?
Pak protáhni prsty a vylešti obrazovku. Zavrť se na židli a narovnej záda. Rozbal novou tabulku čokolády a nech ji provonět pokoj. (Možná tak nalákáš svoji Múzu.)
Drabblící maraton právě začíná!

Half Dead Autumn

17. října 2011 v 22:16 | may stínová
Žlutý panelákový světýlka pomrkávaj pod rozvířenou hladinou nebe a proplítaj se s větrem. Suchý listy plachtěj po asfaltu jako laboratorní myši v honbě za rozkutálenejma granulema a nad nima se dominovým efektem hladově rozsvěcí kočičí oči pouličních svítilen. Od východu oblohou prosakuje inkoust.
"Taky se ti tak líbí tenhle podzim?"
Můj ulítlej stín potěšeně zavrže korunama stromů a snese se do houstnoucího šera vedle mě, ale na moji otázku neodpoví. Achjo.
Povídám mu dál:
"Stačí se zhluboka nadechnout tý báječný říjnový vůně a hned se cejtim doma. Tady v Praze."
Obláčky mýho dechu se nenápadně infiltrujou mezi mraky kouře. Můj stín se zachvěje. Auta burácej kolem nás dvou sem a tam a najednou jsem tu docela sama, samotinká pod velkolepě rozmáchnutýma rukama vesmíru, pod tou nesmírnou baňatou náručí neviděnejch hvězd. Až mě zamrazí.
A zapřeju si - ne na nějakýho zbloudilýho hořícího padavku, ale rovnou na všechny ty úděsně starý, nevzrušeně poblikávající galaxie, co visej za mrakama - na ně na všecky, i na starou dobrou Lunu, si přeju, aby můj stín uměl přitakávat.
To abych letos na podzim nebyla tak ko(s)micky sama.

Psáno prstem do popela

15. října 2011 v 23:55 | may přemoudřelá
Láska a nenávist jsou dvě strany jedné mince. Plameny obou stravují srdce. Rozdílný je pouze způsob, jakým s jejich plameny zacházíme. Záleží na tom, zda je obrátíme proti sobě, nebo proti druhému.

Kdo na druhé míří zbraní tak mocnou, jako je jeho vlastní srdce, ten by si měl být vědom, že páchá harakiri a nakonec stejně nejvíc sežehne sám sebe.

Kdo těm plamenům dovolí, aby se obrátily proti němu samému, ten by si měl být vědom, že páchá kardinální blbost a nakonec stejně buď shoří, nebo vyhasne.

Pozor na ten oheň. Jizvy a jména, která vypálí do srdce, bývají napořád.

Pohádka na dobrou noc

23. dubna 2011 v 22:18 | may sadistická
Fandom: Originální, s nádechem Broučků

"Dobrou noc, Beruško," říkávala maminka předtím, než zavřela dveře dětského pokoje. Barunka milovala ten večerní rituál. Nejdřív pohádka. Vůně staré ohmatané knížky, šustění křehkých nažloutlých stránek, maminčin hlas, ze kterého tak příjemně šimrá za krkem. A sotva se knížka zavřela, Barunka se ponořila do peřin a do maminčiny vůně. Pohlazení po vlasech, slůvka na dobrou noc - a pak už jen hřejivě hluchá tma.
"Dobrou noc, Beruško," říkávala maminka, když si prohlížela si nevinnou tvář své usínající dcerky. Působila tak křehce a zranitelně. Jako figurka z pohádkové knížky. Jako loutka, které zpřetrhali vodící nitě. Ale noc je ještě mladá a v kuchyni čeká hromada nádobí.
"Dobrou noc, Beruško," byla poslední slova, která se rozlehla domem. V kuchyni tlumeně hrálo rádio a do dřezu odkapávala voda. Maminka tam nebyla. Té noci znovu stála nad Barunčinou postelí a na úsměvem pokřivených rtech ji pálily slzy. Drobné tělíčko spícího děvčátka se dosud zdvihalo a klesalo v rytmu dechu, nad ním však visel napřažený kuchyňský nůž. Umytý obzvlášť pečlivě.
"Dobrou noc, Beruško," říkávala maminka předtím, než večer odešla ze hřbitova. Barunka spala. Jako Beruška. A na jejím hrobě mezi bílými kamínky kvetla sedmikráska. Jediná chudobička s kraječkem jako krev červeným.

A/N: Bůhvíproč ráda čerpám inspiraci na děsivá témata ve vztahu matka - dcera. Kromě toho mě vždycky strašně deprimoval konec broučků. Tak jsem se vyřádila na tomhle. Double-drabble na téma Sedmikráska vytvořené v rámci DMD na serveru www.sosaci.net.

Nemrtvý princ

12. dubna 2011 v 22:11 | may absurdistická
Fandom: Harry Potter
Mám já tohle za potřebí? brblal znechucený hlásek v hlavě velitele bystrozorské jednotky rychlého nasazení, když se skupina vysoce kvalifikovaných kouzelníků prodírala kanalizační šachtou. Harry byl na nepohodlí zvyklý, v tomto případě se ovšem neubránil rozmrzelosti. Vždyť je to směšné, posílat náš tým za prokletou ropuchou. Spíš bychom měli být venku a honit se za zbylými smrtijedy.
Najednou se skupinka zastavila. Harry natáhl krk, výhled mu ale zaclonila široká ramena muže před ním.
"Harry, máme ji!" houkl Ron z čela výpravy.
Konečně se kouzelníci rozestoupili. Na pahýlu trubky dřepěla obrovská ropucha s očima Severuse Snapea.
"Jdete pozdě, Pottere," odtušila chladně.
A/N: Drabble k tématu Nemrtvá princezna v rámci DMD na www.sosaci.net. Nevím, co to má znamenat, ani jak k tomu došlo, ale při tvorbě jsem se řehnila jako už dlouho ne.

Kluk obecný (puer vulgaris)

10. dubna 2011 v 21:52 | may diskriminující diskriminaci
Fandom: Encyklopedie
Kluci jsou mýtická stvoření. Vypadají dost podobně jako normální lidé, od těch se ale odlišují řadou výjimečných vlastností.
Kluci nepláčou.
Mají rádi fotbal, auta a motorky, zato nemají rádi nakupování.
Nikdy si nehrají s panenkami ani s kuchyňkou, spíš se zabývají fotbalem, auty a motorkami.
Vyznají se ve strojích.
Mají sklony k násilí a válčení.
Nenosí růžovou.
Mají dobrý orientační smysl a analytické myšlení.
S kamarády se nevodí za ruce a vůbec se radši vyhýbají fyzickému kontaktu s tvory stejného druhu.
Tolik toho nenapovídají.
Jde jim jen o sex.
A hlavně, nerozumí holkám.
Už jste někdy nějakého pořádného kluka potkali?
A/N: K tématu Kluci nepláčou v rámci DMD na www.sosaci.net.

Světlo

10. dubna 2011 v 21:47 | may odbývající
Fandom: Harry Potter
Seděli pod vrbou na břehu jezera a nechávali slunce, ať je hladí po vlasech. Byl krásný červnový den. Kraken si na mělčině opaloval chapadla a ptáci křičeli, až hanba.
Bylo to zvláštní, vidět Jamese Pottera ve společnosti Lily Evansové, aniž by se nějak snažil strhnout na sebe pozornost. Žádné frajeřiny, žádné cuchání vlasů, dokonce i zlatonku nechal na koleji. Prostě jen pokorně seděl vedle ní a nemohl z ní spustit oči. Vzduch voněl posečenou trávou.
Stejně tak neobvyklý byl zrzčin výraz. Nebylo v něm ani pohrdání, ani shovívavý odstup. Nepadla jediná podrážděná poznámka. Toho dne měla Lily v očích světlo.

Smrt na pitevním stole

7. dubna 2011 v 16:32 | may sdílná
Fandom: Vlastní
Něco mě k tobě odjakživa táhlo. Možná to byl masochismus, možná v tom má prsty pedofilie, nebo třeba něco, co bys ty nazval maniodepresivní psychózou. Tak se nějak stalo, že jsem se v patnácti zamilovala do třináctiletého kluka - konkrétně do svého nejlepšího kamaráda.
Asi by se nad těmi negativy dalo mávnout rukou, jenže to bych nebyla já. Rozhodla jsem se počkat a nejprve upřímnost svých citů prozkoumat, abych se neztrapnila kvůli nějakým navsugerovaným přeludům. Měla jsem strach, že zničím naše… přátelství. (Dá se tohle vůbec nazvat přátelstvím?)
Jenže…
Tak dlouho jsem se pitvala ve své lásce, až jsem ji zabila.
A/N: Drabble vytvořené v rámci DMD na www.sosaci.net.

Pořádná kára

7. dubna 2011 v 16:29 | may kanonická
Fandom: Harry Potter
Milý Tichošlápku,
všechno nejlepší k narozeninám! Sedmnáct člověku není každý den, takže si to koukej užít!
Možná to působí dost bláznivě, že Ti posílám sovu, ačkoli dřepím ve vedlejší místnosti, tohle ale musí zůstat v utajení. Sehnal jsem pro Tebe speciální dárek. Naši o tom nic nevědí a kdyby ano, asi by mě zakleli. Takže kdyby něco, dal jsem Ti novou desku od Prokletých.
Už Tě nebudu napínat. Ta krasavice stojí na příjezdové cestě k domu Greengrassových. Až se na ni vydáš podívat, dej mi vědět. Chci vidět Tvůj výraz, až ji uvidíš - svou novou létající motorku.
Svezeš mě?
Dvanácterák
A/N: Drabble vytvořené v rámci DMD 2011 na stránkách http://sosaci.net/test . Překvapily mě pozitivní ohlasy, já sama to psala hlavně s myšlenkou "No co. Bod je bod.".

Tak trochu vražda

4. dubna 2011 v 17:13 | may sadistická
Fandom: Vlastní
Se směsicí respektu a opovržení potěžkala zbraň. Táta měl pravdu, jeho 357-Magnum nebyla bouchačka pro holčičky. Teď ale musela jednat rychle a bez rozmyslu, než ji přejde odhodlání.
Simon na ni čekal u domovních dveří.
"Nemysli si, že nevím, co se chystáš udělat," poznamenal docela lhostejně.
Krátce zavřela oči a snažila se nemyslet vůbec na nic, aby potlačila slzy. Pak zavedla Simona na kraj lesa.
"Je na čase s tímhle definitivně skoncovat."
Na její slova se jen pousmál a objal ji.
"Blázínku," zašeptal jí do vlasů.
Vší silou ho odstrčila, až se oba zapotáceli…
A potom svého imaginárního přítele zastřelila.
A/N: Drabble zveřejněné v rámci DMD na webu http://sosaci.net/test . U tohohle jsem se ďábelsky uchechtávala, protože tímto si vizualizuji možné řešení mého problému... Ale tak špatně na tom zase nejsem!

Šťastná

4. dubna 2011 v 17:06 | may zasněná
Fandom: Vlastní
Za dlouhých zimních večerů popíjela horkou čokoládu se skořicí a zamykala světlo do čtyř stěn svého pokoje, aby jí ho zima neokousala. Ráda usedala k oknu a kreslila prstem na zadýchané sklo. Ráda byla sama se svými sny a zachumlaná do peřin překračovala hranice reality. Ráda naslouchala zvuku pera kroužícího po papíře, jak se nese tichem. Tehdy měla pocit spojení s něčím mnohonásobně větším, než byla ona sama; pocit sounáležitosti s oním mocným Pisatelem, který vede naše kroky. Tehdy byla šťastná.
Někdy však, jak se tak rozplývala v absolutnu, ucítila palčivou bolest.
Vesmír je dost nekonečný, ale její život ne.

Ráno Lenky Láskorádové

4. dubna 2011 v 17:03 | may epická
Fandom: Harry Potter

Ráno jsem se probudila a uvědomila si, že jsem naživu. To mě potěšilo. Já žiju? Já dýchám? Já myslím? Já se divím? Já jsem? Jé! Jak to?
Ještě s napůl slepenýma očima jsem zamířila k oknu a nedočkavě rozhrnula závěs. Počasí mě nezklamalo. Další šedivé ráno provoněné šedivým deštěm! Co vlastně lidé mají proti šedé? Mně se ta barva líbí. Je v ní kousek ode všeho.
Ze zamyšlení mě vytrhlo rozespalé zabručení mé spolubydlící.
"To už je den?"
"Záleží na tom, jestli den počítáš od půlnoci, od svítání nebo od chvíle, kdy se vzbudíš…"
Ani mi moc nevadilo, že neposlouchá.
 
 

Reklama