Leden 2016

Dorty

27. ledna 2016 v 22:34 | may fowl |  O něco víc
Sedíme hned vedle vitríny s dorty. Mrkvový koláč, špenátový quiche, hutně čokoládové brownie a muffiny se svůdně rozvalují za sklem a mně táhne na nohy. Ještě pořád je trochu nezvyk Filosofce tykat. Obrátí se na mě a Rezekvítkovou a napůl se usměje.

"Tak jak se máte, holky?"

Odmlka mezi tím, co si pomyslím, a tím, co řeknu, trvá vteřinu, ale je v ní celá ta obří vzdálenost, o kterou jsem se za poslední dobu posunula.

Je těžké prolomit ticho.

Ale s každou vteřinou, kdy to neudělám, to bude už jen těžší a těžší. Tak jako s tímhle blogem.Nevím, kde začít. Snad tím, že jsem šťastná, ba ne, že jsem jak zdrogovaná. Ze zamilovaných lidí se mi většinou chce zvracet, jenže teď se sama culím jak měsíček na hnoji.

Ale pan Modré tričko skočil pod vlak, a když jsem ho viděla naposledy, byl srpen. Mám ještě teď hlavu plnou písniček od Buty, které jsme s kamarády zpívali na jeho pohřbu, a toho, jak mu Bicmaník nesl k rakvi banán. Mám taky plnou hlavu toho, že mi T. nad pohřebními chlebíčky řekla "Ahoj Májo" a já byla zpátky tam, kde před dvěma lety. Nevím, jestli smím být šťastná tomu všemu navzdory. Cítím se provinile z tolika důvodů.

Mluvím o spoustě věcí a o jiných pomlčím.Mluvím o lásce a smrti s pusou plnou quiche.