Horká kaše

27. srpna 2015 v 23:07 | may fowl |  O něco víc
If I wanted to jump out a window
I'd probably change my mind between the eighth and seventh floor…

Nekamaraď se se mnou, protože o tom napíšu článek na blogísek a všichni budeme litovat.

Myslím, že tu moudrou poučku jsem zapomněla zmínit kdesi na samém začátku všeho. Měla jsem ji přijmout jako oficiální disclaimer a vylepit ji do třetiny povrchu svého obalu, černé na bílém, jako varování od ministerstva. Nestalo se.

Zato se tak nějak stalo, že jsem se o víkendu probudila z příliš srozumitelných snů s myšlenkou "To je průser." Sny bych zakázala. Vím, že nejsou nějaké veritasérum ani věštecká koule, že spíš zachycují zárodky emocí a doženou je do extrémů, které bych si jindy netroufla domyslet. Přesto mě ty malé bestie znepokojily.

Nevěřím, že my ženy nevíme, co chceme. Mám za to, že to víme, jenže až příliš často chceme současně několik vzájemně neslučitelných věcí. Já například chci, aby mi někdo rozuměl, a přitom nechci mluvit.

A tak všichni žijeme na procházce kolem horké kaše a píšeme si binární dopisy, namísto abychom skákali z oken. Ale jednoho dne zjistíš, že realita v mé hlavě se s realitou v tvé hlavě naprosto míjí. A že snad jediný okamžik, kdy se ty dvě protnuly, spočíval v bezděčném doteku nad kafem. Protože cokoli ze mě vypadne, jsou jen znaky, za které si můžeš dosadit tisíc a jednu věc, kterou jsem jimi nemyslela, a čím víc toho napíšu, tím větší je pravděpodobnost, že se netrefíš.

Nekamaraď se se mnou. Radši uteč, dokud jsem ještě nepochopila, že naopak to platí taky.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 stuprum stuprum | Web | 27. srpna 2015 v 23:17 | Reagovat

Skákat z okna vřele doporučuji, avšak pouze z prvního patra. :)

2 Es. Es. | Web | 28. srpna 2015 v 23:12 | Reagovat

snad radši aby se odehrávaly další a další bezděčné dotyky nad kafem, než se ty jiný reality v hlavě změní taky na horkou kaši a pak nebude úniku

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.