Do ticha

26. prosince 2014 v 20:27 | may fowl |  O něco víc
Krajina se táhla doširoka. Sněžilo přes reflektory protijedoucích aut, v dálce žlutě poblikávala okna vesnic. Přes tlumené hučení motoru ke mně sem tam dolehl jeden dva taneční beaty. Ach, to by se to spalo.

Takže to by bylo, co se letošních Vánoc týče. Je mi smutno a trochu úzko, když v Praze odemykám prázdný a prostydlý dům. Měla jsem velké plány, ale těch pár směn práce zrovna není to, z čeho bych měla obavy - aspoň při nich zapomenu na to, že bych mnohem radši koukala s bráchou na pohádky. Spíš mě najednou podivně ochromila osamělost domova, do kterého jsem se vrátila.

Je to jen chvilka klidu. Pár dní roku, které přejdou stejně rychle, jako kterékoli jiné. Vzduch v pokoji je vysušený čerstvě rozpáleným topením a nevybalená taška stojí zaparkovaná divže ne uprostřed místnosti. Je to jako vypnout motor v autě po dlouhé cestě a náhle se z bílého šumu dostat do ticha.

Ideální příležitost konzumovat filmy, knihy a kávu. Vyházet brožurky s návody, jak se dostat na univerzitu. Složit písničku. Rozepsat možná témata na bakalářku. Sečíst a podtrhnout uplynulý rok. Psát. Stihnout třebas jen jedno a pak si zatleskat.

Rozsvítit světlo.


Hm... - U tebe teplo je (Jiří Orten)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.