Nothing else compares

24. listopadu 2014 v 23:01 | may fowl |  O něco víc
Pět ráno, hodina zimnice. Nejenže jsem už pěkně dlouho střízlivá, ale taky na mě jde kocovina. Ulicemi se sem tam mihne Modrý anděl, nikdo víc. Tohle je Hostivař, bejby. Klapot podpatků o chodník, odrážející se od stěn domů, mě za daných okolností zvláštně uklidňuje.

Nemám ani pepřák. Doma mě čeká jenom tortilla s kuřecím, v případě přepadení bych ji mohla leda tak nabídnout útočníkovi jako přílohu. Nutno říci, že je proklatě dobrá.

To je tak, když chcete vyrazit kolem půlnoci s kamarádkou, a proto jedete ve čtyři sami. (Nevidíte-li kauzální vztah mezi předchozími dvěma tvrzeními, zavřete oči.) Noční tramvaj, ten legendární tvor, je plná lidí v různých stadiích mladosti a nalitosti, a vy střídavě navazujete nechtěný oční kontakt se spolucestujícími a následně si za to nadáváte. Podvolit se spánku by ale znamenalo vypadat zranitelněji - dáte si tu tortillu tady, nebo ji budete chtít zabalit s sebou? A tak se prostě jen snažíte tvářit, jako kdybyste od útlého věku nebyli rodiči masírováni, že na každém kroku číhá násilník. Jako kdybyste byli naprosto zvyklí na život bez svého osobního taxikáře, kterýžto právě blaženě dospává kdesi v lázních.

Tak ráda bych tvrdila, že mi najednou došlo něco důležitého, něco, co můj život obrátilo naruby a dodalo mu novou dimenzi, ale té noci se stalo pouze jedno bezvýznamné, tučné nic. A ta nanicovaté noc bude proklatě brzy za mnou, jen jedna v řadě mnoha jiných nocí, které nikam nevedly.

Protože tohle není příběh s pointou. Tohle je pouhá realita, do které se násilím snažím procpat smysl. A tortilly.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eleanor Eleanor | Web | 25. listopadu 2014 v 12:38 | Reagovat

Dala bych si tortilu s červenými fazolemi. Místo toho mám plnou lednici brokolice.
Pěkné kocovinové ráno.

2 Lúmenn Lúmenn | Web | 25. listopadu 2014 v 14:08 | Reagovat

Nicovaté noci se občas dějou a občas se z ničeho stane něco;) I kdyby jenom tortilla:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.