Srpen 2014

Can I eat you?

29. srpna 2014 v 1:01 | may fowl |  O něco víc
V podvečerním záchvatu neschopnosti jsem se shrbila ke stolu a vypalovala čerň z řetízků. Prostě teď jedu na antisociální vlně, říkám si a opatrně si ohmatávám bolavý nos. Prostě jen chvíli nebudu dělat vůbec nic a stejně tak se budu i tvářit. Jako by nic.

Internet stokrát spadl a zase mě napadl. Mezitím jsem snědla tři jogurty, dva croissanty, tři sušenky, pět chlebů, nakládané okurky a müsli. Stihla jsem se facebookově poklofat s jistým Týdžejem (který kdysi před týdnem opilý bouchal dveřmi a hrál se mnou Hill Climb Racing a já pak unikala zpod jeho přetěžkého spáčského ramene). Nestihla jsem si zabalit na čtyřdenní trip do Berlína, natož dopsat povídku z táborovou tematikou, která je tradičně zcela nepublikovatelná, protože zneužívá žijící tvory. Aneb dnešek ve zkratce.

Jsem v oku cyklonu. Posledních pár týdnů se přese mě převalilo s pěkným rámusem a současné bezvětří taky nebude dlouho trvat. Ještě jsem se tu ani nestihla zmínit o tom, jak super byly Colours of Ostrava, což měl zrovna být pekelně dlouhý článek. Ale pak namísto psaní přišly italské monzuny, rodinná dramata s neočekávaným happyendem, Jazz Republic s M., čokoládový dort a dvoutýdenní prozpěvování mantry "nesnáším děti". Včera jsem pak dala výpověď v Mekáči a přecházím do Costa Coffee. Už se nemůžu dočkat, až budu požírat flapjack za poloviční cenu!

Událo se toho hodně, půlnoc pryč, do Reichu stále nezabalen ani zubní kartáček. Ve středu ještě přepakuju tašky a vyrazím do Říma. Na tenhle svůj soukromý eurotrip se vážně těším, ale rozhodně nemůžu říct, že jsem připravená. Jsem jenom hodně, hodně mimo. Je jedno, koho z toho viním tentokrát, protože po letech mimostavů je mi už jasné, že si vždycky najdu vzpomínky, které můžu blaženě omílat až do zblbnutí, jizvy, na kterých můžu zakotvit.

"What are these?"
"They're called ears."
"You're a dangerous woman. Therefore, it's the right time for me to go to bed."

Pronásledovaný

25. srpna 2014 v 20:00 | may fowl |  Fikce
"V Azkabanu si noční můry nemohl dovolit."
Fandom: Harry Potter
Téma: Na cestách

Devět let

25. srpna 2014 v 12:00 | may fowl |  Básně
//// ////

A potom srpen

3. srpna 2014 v 22:08 | may fowl |  Básně
Utopit se ve skleničce
Ve zteplalé minerálce
Na obloze rozpustit se
Zmizet v širé modré dálce

Rozvalit se mezi písky
Roztéci se po ručníku
Usadit se na dně misky
Ztratit se ve vykřičníku(!)

Nechat se tak zapomenout
A pak zapomenout sama
Na oči, co tak nějak změknou
Když lákají do neznáma


La Roux - tak nějak zní letošní léto.