Únor 2013

Můj učitel britštiny je punker.

27. února 2013 v 21:06 | kracky jaws |  O něco víc
Urputně chumelilo. Broukala jsem si serunatoserunatoserunato a vybírala padesát osm oborů UKčka, na které se přihlásím, abych viděla, kam mě vezmou. Nedělat SCIA bylo mé jediné kreténium.Druhý zákon termodynamiky

16. února 2013 v 9:58 | may s prošlým datem spotřeby |  O něco víc
Křupky jsou složité. Alespoň dokud posypané kyslíkem nevzplanou na katedře a nenásledují balonek ve tvaru srdíčka do plastového nebe. A je po negativní entropii.

Jsme stvořeni z hvězdného prachu. Naše těla jsou pomíjivá, zranitelná… a konečná; nevyhnutelně se jednou znovu v prach obrátí. Stavíme si obrany. Nechceme, aby ze složité, živoucí struktury vznikla prostá změť prvků. A proto se zamilováváme. Láska je náš hlavní mechanismus v boji proti zjednodušování.

Woody Allen řekl: "Kdo miluje, trpí; aby se zabránilo utrpení, tak člověk nesmí milovat. Pak ovšem trpí tím, že nikoho nemiluje. Proto, kdo miluje, trpí, a kdo nemiluje, trpí taky, a kdo trpí, trpí. Kdo je šťastný, miluje, potom ale být šťastný znamená trpět, a proto, aby člověk byl nešťastný, musí milovat, nebo milovat utrpení, nebo trpět přemírou štěstí." Vypadá to, že Woody Allen byl pěkně zmatený.

Ale láska skutečně je složitá. Láska je naše předem prohraná bitva s druhým zákonem termodynamiky.

Promítněte gayům obrázky sexy žen a vykládejte jim, jak se červenají a jak jejich testosteron volá "To se mi líbí, jedu dál.". Do toho. Oni stejně budou dál sedět v posluchárně plné valentýnských dvojic, uchechtávat se a čekat na androgynního Shakespearova mecenáše. A ty verše, co pokryly paže husinou, rozezní struny srdcí neznuděných chemií a jambickým pentametrem. Pod lavicí se dlouhé hubené prsty zlehka dotknou ruky druhého muže. Letmé zavadění o koleno, občasná výměna pohledů. A mně se v útrobách něco sladkobolně sevře.

V Shakespearových sonetech tluče srdce. Jambicky. Profesor anglistiky si to napsal do kardiogramu. Chtíč, to peklo uprostřed nebe, prý přináší téměř stav kolapsu srdce. 129.

Nosní sprej na soucit jako léčba autismu, Oberonovy oční kapky jako afrodiziakum. Co dělat, když vás zradí milenka s nejlepším přítelem? Napište sonet.


"Vždyť zkáza čeká celý lidský rod,
když nepředáš svůj genetický kód."
Sonet I., chemický překlad Martina Hilského


A hele, Valentýn je za námi. Tak už jsem zase prošvihla termín. Ještě chvíli hodlám odolávat druhému zákonu termodynamiky. Odložila vlastní skok pod metro, Bóže. Tohle je teprve prokrastinace na úrovni.


Rufus Wainwright: Sonnet 20
(Jo, ten taky radši pány.)

Bezpointový dinosauří

10. února 2013 v 19:26 | neskutečně may
"A journey of a thousand miles must begin with a single step." (Lao C')

Hlad

10. února 2013 v 17:41 | bosá karmelitánka s ponožkami v sandálech |  Básně
A/N: Z pera klášterní múzy.

Po přijetí po objetí které zcelí
Po nesmrtelnosti aspoň kousku nekonečna věčnosti
Po vyproštění vyvanutí lehkosti která nedrtí
Po absolutním zachránci
Po vlastní výlučnosti
Po pravdě která se bude hezky poslouchat
Po souzvuku hlasů doteků strun vibrací duší
Po míru ve vnitřním hradu po míru venku po míře
Po pointě po katarzi
Po hlasu který ví kdy říkat To bude dobrý
Po mlčení -
co je mi po mlčení?
Dám si ještě jedno sousto.

Exorcismy

7. února 2013 v 23:37 | akcidentální may |  O něco víc
Spacák a smrt. Karamelový roibos. Vykládání budoucnosti z karet pantomimou. Měsíček na hnoji. Červená pilulka. Citoslovce vstávací. Hlad. Krb. Ticho, které děsí… a léčí.