Když tě honí Mlsná, zalep ji nikotinovou náplastí

16. října 2012 v 22:06 | feťačka may |  Moc myslím
Always do sober what you said you'd do drunk. That will teach you to keep your mouth shut.
---Ernest HemingwayObčas je to fajn, nemyslet a prostě vnímat přítomnost; byť zpomaleně a čím dál tím zpomaleněji. Udělat to, čeho se nejvíc bojím - ztratit nad sebou kontrolu. A pak se ze všeho vyspat a tvářit se, jako že se nic nedělo.

S opilostí je to jako se sny. Děláte věci a vůbec si neuvědomujete souvislosti. Když se pak ráno probudíte, nepatřičnost některých těch věcí vás praští zevnitř do lebky a vy jim tu ránu musíte vrátit tak, že tlučete hlavou o zdi, stoly a kolemjdoucí. Jiné věci vám zase vůbec nepřijdou tak hrozné - dokud je ovšem nezakódujete do slov a nevyjádříte nahlas.

Jsem jedna z těch, kteří bývají po ránu či po noci smýkáni touhou mluvit o tom, co se jim zdálo či stalo. Přímo se vyžívám ve vyprávění svých divných snů a poslední silvestr jsem vydržela propírat několik měsíců. Ale lidi kolem nechtějí nic propírat. Nanejvýš si jednou poskládají v hlavě vzpomínky a pak to nechají plavat. Dobře dělají.

Pfff, alkohol. Já ujíždím na lehčích drogách a vystačím si s psaním po jejich obalech. Věřte mi, když přijdete na to, v jakém poměru je umíchat, do rauše se dostanete stejně. A do prdele taky.

Sedmkrát šest hodin spánku (a to mezi nimi). Jídelníček sestávající téměř výhradně ze sladkého a kakaového. Studené kafe, které mi už nechutná ani nezabírá, ale bez něhož nefunguju už vůbec. Pravidelné kontrolování stránek, na kterých se nikdy nic neděje. Sebelítostivý, popřípadě nasraný výraz. Čím dál hlasitější hudba do bolavých uší. Chronické chození pozdě. Zvrácené narážky. Nebezpečné asociace. Blábolení bez hlavy a paty. Blábolení bez paty a hlavy. Hláška "Jo to je tohle!", i když vůbec netuším, o čem je řeč. Oči druhých. Oči, ve kterých je tak snadné se utopit. Oči, které chci vydloubnout, abych je mohla pořád nosit u sebe.

Nemotá se mi hlava, ale oči. (Ty moje.) Všechno je to jako jeden z mých divných snů - už jen proto, že si nic nepamatuju, pokud si nevyliju mozek do nočníku vedle postele. Ale nemám si nač stěžovat. Všichni kolem jsou na tom očividně hůř, než já.
Tak se na mě nezlobte, když se občas chovám jako hysterická bitcha.

Waking up dead inside of my head
Will never never do, ther is no med
No medicine to take


Je člověk slaboch, když nedokáže ublížit? Když se nedokáže zachovat jako sobecký hajzlík?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lily* Lily* | 16. října 2012 v 22:19 | Reagovat

Krásný!! A perfektní písnička ^-^

2 May May | Web | 17. října 2012 v 5:57 | Reagovat

Tý jo, jmenovkyně co má ráda Red Hot Chili Peppers? Skvělý. :-)

3 An. An. | Web | 17. října 2012 v 15:27 | Reagovat

Opilost je dokonalá. A na hovno.

A to, kdo je na tom hůř a kdo líp... To je dost... nemůžu si vzpomenout na to slovo.
Chci říct, že záleží na žebříčcích dané osoby. Někomu může přijít jako neštěstí ztratit ponožku a je pro něj banalitou... hůů... smrt domácího mazlíčka. (Což si moc nedovedu představit, ale byl to příklad, že ano.) A pro jiného naopak. Subjektivní...

4 eliade eliade | Web | 18. října 2012 v 20:48 | Reagovat

Víš, to s tím, že všichni kolem jsou na tom hůř než Ty (teda jestli jsem to správně pochopila - že mají větší problémy než Ty), je docela nepodstatné. Důležité je, jak to snášíš Ty sama. Dneska jsem si k tomu vymyslela docela dobrý příměr - tedy aspoň podle mého. Je to jako závody. Někdo supí už po sto metrech běhu, jiný uběhne dva kilometry a je mu paradoxně líp, než tomu prvnímu. Záleží to na jejich fyzické zdatnosti - a překonávání problémů zase závisí na zdatnosti duše, jestli teda chápeš, jak to myslím.
A koukám, že už se taky docela solidně očně potápíš :)...
Jinak, s tou orientací mě to teda nenapadlo. Zase další pojem, který si nebudu moct normálně pomyslet, aniž by mi to něco asociovalo. Fakt díky. ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.