Manuál k nejběžnějším mozkožroutům

18. července 2012 v 18:51 | deratizérka may |  Moc myslím
"Jaký je je nejodolnější parazit? Bakterie? Virus? Střevní červ? Je jím myšlenka. Odolná... Vysoce nakažlivá. Jakmile myšlenka pevně zapustí kořeny v mozku, je téměř nemožné ji vymýtit." (Cobb, Počátek)

Sedm báječných, příjemných a děsně optimistických témat, která mi večer nedají spát 1. Pohrdání mou maličkostí aneb Mozkočervi - někdy se zkrátka nesnáším. S tím zkouším něco dělat.
 2. Míra slashe v mém vesmíru aneb Modré krysy - za barvou těchto zvířat stojí barva Davidových bot a trička Mr. Modrého trička. Mám takovou teorii, že váš vztah k určitému odstínu tyrkysové odpovídá míře vaší homosexuality. Proč jen jsem tak nudně hetero?
 3. Moje budoucnost aneb "WTF should I do with my life?!" - budu psycholog, psychoterapeut nebo prostě psychopat? Budu překladatelka? Tlumočnice? Učitelka filosofie? Novinářka? Policajtka? Spisovatelka? Myslitelka? Básnířka? Barová zpěvačka? A kdy už se postavím na vlastní nohy a přestanu viset na rodičích?
 4. Moje introverze aneb Studený čumák - až moc často nejsem schopná překročit propasti mezi lidmi a pokud už se k tomu přinutím, připadám si křečovitě a trapně. Zdaleka poznám, když má někdo nějaký problém, ale neodvažuji se na něj zeptat, abych neslyšela něco, s čím bych neuměla naložit. Navíc mi hodně záleží na tom, co si o mně druzí myslí, a proto často radši neřeknu nic - ze strachu, co by na to řekli.
 5. Sklony k závislostem aneb Věčné pijavično- tohle je skoro směšné. Vím to o sobě, vím, proč bych neměla začínat kouřit ani to přehánět s pitím, ale že jsem solidně závislá na konzumaci čokolády, muzice v uších a neustálém obíhání kolečka Mail - Facebook - Blog - Stránky školy - Mail, s tím se nenamáhám nic dělat.
 6. Prokrastinace aneb "Však ono to nějak dopadne!" - když já miluju ten adrenalin, přijít ráno do školy, když se píšou čtyři písemky, a neumět ani ň. Absolutně si nezasloužím svoje známky, protože za nimi stojí štěstí, taháky, propracovaný systém týmové spolupráce v naší třídě a ta špetka potenciálu, co ve mně vězí. Je ale děsivé uvědomit si, že už nejsem schopná donutit se udělat zhola nic.
 7. Žravá aneb Brouci v hlavě - seznamte se se specifickou poruchou příjmu potravy, která vypadá jako bulimie bez blití a bez období nejedení - prostě chvílemi jím normálně a pak se vždycky pětkrát tak dlouho přejídám.

...a co já s nimi?

 1. Lady Gaga: Born This Way.
 2. Jděte do háje se škatulkama. Existuje hodně druhů lásky. Mír.
 3. "Life isn't about finding yourself. Life is about creating yourself."
 4. Introverze není hřích.
 5. Co takhle konečně spravit počítač, aby se dal zavírat?
 6. Už žádné tudududum-listy. "Dělej věci buď hned, nebo nikdy."
 7. Musíme si odpouštět. Nejen navzájem - i sami sobě. Jsme koneckonců jen lidé.
I já jsem člověk. A tímto si odpouštím.


A tak se nějak protloukám životem. Víte vy co? Je to docela fajn.
Hlavně, když je o čem psát.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Zuz Zuz | Web | 18. července 2012 v 19:21 | Reagovat

Dobrý článek, v několika bodech bych se s Tebou shodla, určitě v 5., 6. a 7. :))

2 harleyquinn harleyquinn | Web | 18. července 2012 v 19:39 | Reagovat

Moc pěknej článek. Teď jsem jeden napsala taky, ale pojala jsem to trošku jinak. Každopádně s tebou v dost věcech souhlasím, kromě tý tyrkysový :) je to jedna z barev který nosím skoro furt, ale jsem tak moc heterosexuální jak to snad je jen možný :)

3 ofre ofre | Web | 18. července 2012 v 19:48 | Reagovat

NAd tímhle článkem by se měl každý zamyslet, taky mám s 5 velký problém :/ ale ještě větší problém mám stím začít žít, odtrhnout se od fb a začít konečně žít :) a tenhle článek mi celkem otevřel oči :)

4 eliade eliade | Web | 18. července 2012 v 22:17 | Reagovat

Milá may,
ad 1: Je tolik lidí, co Tě mají rádi, tak se měj ráda taky! ;)
ad 2: Tyrkysová?! Co mi urážíš mou nejoblíbenějí barvu (ehm... tedy až po té fialové, ale o té se už taky raději nezmiňuju)? Já jsem přece taky "nudně hetero", snad, a tyrkysovou mám ráda. Ale ano, slash je všude. To je ten nejzákeřnější mozkožravec... Co když se toho už nikdy nezbavíme...?
ad 3: Buď všechno dohromady, Ty to zvládneš :)!
ad 4: No coment, radši. (Tento odstavec totiž jako bych psala já sama...)
ad 5: Kdo tohle počítačové kolečko pořád neobíhá...? Myslím, že by to mohlo být i horší.
ad 6: Jo, tak jsem si říkala, že už mi to flákání jednou musí přestat vycházet, ale nepřestalo (ani u maturity). Až jednou prostě budeš muset něco udělat, donutíš se k tomu. Určitě. Takže klídek! A tudududum listy jsou přeci super. Teda když se je člověk snaží plnit.
ad 7: No jo, ten náš blázincový plán nám přeci jen asi nevyjde, tak se radši nikam zavírat nenecháme a budeme rozumně papat jako hodné holčičky, ne? ;) (Já ode dneška započala "výkrm" - aneb po asi pěti letech druhá večeře :))

5 Lady I. Lady I. | Web | 18. července 2012 v 22:34 | Reagovat

Já chci být ošetřovatelka poníků se zaměřením na jednorožce!

6 may may | Web | 20. července 2012 v 13:05 | Reagovat

Díky za komentáře, lidi. Omlouvám se, pokud jsem někomu hodila oblíbenou barvu do jednoho pytle s něčím, co nechtěli :) (Pokud vás to uklidní, dostala jsem k narozeninám právě takové kalhoty.)
[5]: Teď's mě dostala :D Měla bych si taky vynalézt nějaké pořádné povolání. Challenge accepted.
[4]: Díky za podporu. Jo, o fialový mi radši ani nemluv :D Vidíš, jaká jsem zapředsudkovaná? Nejde o to, se toho zbavit, ale o to, vyrovnat se s tím, mám takový pocit. Haha. Každá zvolme svou metodu a uvidíme, které z nás fialové či tyrkysové brýle přirostou k nosu napevno dřív :D
Tududum listy jsou fajn, když jsou realizovatelné.
Druhé večeři fandím a co se mě týče - poněvadž mám ty nové kalhoty, moc velké porce do sebe nenarvu, aby mi nebyly úzké v pase, a celý příští měsíc se budu živit pověstným britským nejedlým jídlem, takže jsme obě na dobré cestě :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.