Linka 177

9. května 2012 v 21:06 | Fantastická bába |  Básně
Jsem juchej veselá. Ty věci, od kterých si člověk nic neslibuje, a přeci dobře dopadnou, dokážou neskutečně zvednout náladu.

Třeba podivná společnost Vzdorospolek, na kterou jsem jednou při googlení návodů na lepší život narazila. Poslala jsem do jejich soutěže čtyři básničky, z nichž ani jednu jsem nepokládala za hvězdný výtvor. Následovala vyčerpávající e-mailová diskuse s jejich jednatelem Vlastimilem Hloupým (jméno si zvolil sám - a sedí), ve které šlo o jedno písmenko a o mnou zvolený pseudonym Fantastická bába. Bylo to frustrující a absurdní, chvílemi jsem si zoufala, s jakým pofidérním sdružením jsem se to spolčila, když mají v čele takové individuum, ale mávla jsem nad tím rukou. Dnes konečně poštou dorazila ročenka a kupodivu hned tři moje dílka se dostala mezi 57 vybraných básní z 515. Nakonec si nezoufám, protože většina básniček, mezi kterými mě otiskli, se mi líbí, a mám povznášející pocit ze svého prvního literárního úspěchu vůbec.
Konečně můžu, zveřejňuji tedy nepostoupivší básničku.

177

Je mi fajn.
Dešťový kapky spolu závoděj na okně.
Za sklem Ty mezi skly taky Ty,
Praho.
Čtu ve skleněnkách Tvejch dětí,
čtu taky ve sklenkách
a ve skleněnejch očích,
v pominulejch myšlenkách,
v lesku skla a ve skluzu pominutejch minut
čtu, že jsem doma.
Domove, kyselej domove!
Chutnáš po dešti.


Taťka se začal smiřovat s tím, že zemřu chudá jak kostelní myš, ale šťastná. V souvislosti s tímto jeho rýpnutím mi vytanuly na mysli písnička Básnířka od Nohavici a osudy Prokletých básníků utopené v absinthu.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 eliade eliade | Web | 9. května 2012 v 21:42 | Reagovat

Jasně, že v Mileně, co miluje mikroby. To je ta šifra, co jí nikdo nerozumí, vzpomínáš? Jinak báseň pěkná, ale to už jsem Ti myslím říkala v rámci bety... Škoda, že jsem se té soutěže taky neúčastnila (třeba by mi to spravilo spisovatelskou náladu) - a škoda, že jsem nebyla schopná vymyslet žádné půldrabble... Hm. Maturita by asi měla mít přednost, ne? (Jestli odmaturuju, bude to zázrak, učení mi jde jak psovi pastva...)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.