Červenec 2011

Změna byla život

29. července 2011 v 21:02 | may stále stejná |  Sto slov
Uplynulý školní rok pro mě probíhal ve znamení neustálé snahy změnit se. Den co den jsem vymýšlela a sepisovala, co je potřeba vylepšit, v čem bych na sobě ráda zapracovala a kterých zlozvyků bych se chtěla zbavit. Místo abych si vychutnávala bytí tím, kým jsem, usilovala jsem o nemožné. Výsledkem byla jen hluboká vnitřní nespokojenost.

Budiž mi to tedy ponaučením! Je sice blahodárné, moci na rok vypadnout a začít všechno od začátku, rozhodně ale není zdravé, ztratit při tom samu sebe.

Ale už jsem doma. Už jsem to zase já. Se vším všudy… a snad i s něčím dobrým navíc.

Poslední všední den

28. července 2011 v 22:29 | may odjíždějící |  Sto slov
Budí mě šimrání bzučící mouchy, sluneční světlo prosakující závěsem a rytmické dunění z pokoje pode mnou. Poslední "vyspání se" na Loburgu.

U pozdní snídaně nejsem sama. Mluví se o zítřejším výletě, o smrtelně časném vstávání, o loučení. Vystačím si s banánem, otlučenou nektarinkou a černým čajem.

Na dvouhodinovce matematiky vyřeším logický hlavolam, čímž prokáži svou příslušnost k toho schopným dvěma procentům populace. Na Religion společně jíme pizzu. Sýrovou, střední kvality. V jednu si dám dezert - nugátový krém, mňam.

A sotva na Musik odkvílíme pár slaďáčků na přání, pouštím se do balení. Jdu nacpat rok svého života do kufru a igelitek.


Ještě před odjezdem...
Je na čase zveřejnit tu nějakou rekapitulaci, nějaké ohlédnutí za uplynulým rokem života... Uvidíme, kdy si najdu čas. :)

Narozeninová

8. července 2011 v 17:11 | may sedmnáctiletá |  Sto slov
Jdu po schodech směr záchod a tiše se pro sebe pochechtávám, oním zlodušským smíchem, který nasazují záporáci ve filmech, když jim vycházejí ďábelské plány. Tak si přeci vzpomněl!
Teď mi je sedmnáct. Sbohem, sladká šestnáctko! Nestihla jsem smrt ve stylu Manon Lescaut, zato už mám věk na vlastního upírka.


Sním si
Sním o tom, žes mě ráno objal, kamaráde
Sním o tom, že počasí odpovídalo datu v kalendáři
Sním o třech přátelích, kteří si
navzdory té dálce vzpomněli
Sním o večeru bez piva
Sním o zpívajících spolužácích
Jen si tak sním, dřív, než sním všechnu čokoládu
Měla jsem totiž narozeniny