Duben 2011

Pohádka na dobrou noc

23. dubna 2011 v 22:18 | may sadistická |  Fikce
Fandom: Originální, s nádechem Broučků

"Dobrou noc, Beruško," říkávala maminka předtím, než zavřela dveře dětského pokoje. Barunka milovala ten večerní rituál. Nejdřív pohádka. Vůně staré ohmatané knížky, šustění křehkých nažloutlých stránek, maminčin hlas, ze kterého tak příjemně šimrá za krkem. A sotva se knížka zavřela, Barunka se ponořila do peřin a do maminčiny vůně. Pohlazení po vlasech, slůvka na dobrou noc - a pak už jen hřejivě hluchá tma.
"Dobrou noc, Beruško," říkávala maminka, když si prohlížela si nevinnou tvář své usínající dcerky. Působila tak křehce a zranitelně. Jako figurka z pohádkové knížky. Jako loutka, které zpřetrhali vodící nitě. Ale noc je ještě mladá a v kuchyni čeká hromada nádobí.
"Dobrou noc, Beruško," byla poslední slova, která se rozlehla domem. V kuchyni tlumeně hrálo rádio a do dřezu odkapávala voda. Maminka tam nebyla. Té noci znovu stála nad Barunčinou postelí a na úsměvem pokřivených rtech ji pálily slzy. Drobné tělíčko spícího děvčátka se dosud zdvihalo a klesalo v rytmu dechu, nad ním však visel napřažený kuchyňský nůž. Umytý obzvlášť pečlivě.
"Dobrou noc, Beruško," říkávala maminka předtím, než večer odešla ze hřbitova. Barunka spala. Jako Beruška. A na jejím hrobě mezi bílými kamínky kvetla sedmikráska. Jediná chudobička s kraječkem jako krev červeným.

A/N: Bůhvíproč ráda čerpám inspiraci na děsivá témata ve vztahu matka - dcera. Kromě toho mě vždycky strašně deprimoval konec broučků. Tak jsem se vyřádila na tomhle. Double-drabble na téma Sedmikráska vytvořené v rámci DMD na serveru www.sosaci.net.

Nemrtvý princ

12. dubna 2011 v 22:11 | may absurdistická |  Fikce
Fandom: Harry Potter
Mám já tohle za potřebí? brblal znechucený hlásek v hlavě velitele bystrozorské jednotky rychlého nasazení, když se skupina vysoce kvalifikovaných kouzelníků prodírala kanalizační šachtou. Harry byl na nepohodlí zvyklý, v tomto případě se ovšem neubránil rozmrzelosti. Vždyť je to směšné, posílat náš tým za prokletou ropuchou. Spíš bychom měli být venku a honit se za zbylými smrtijedy.
Najednou se skupinka zastavila. Harry natáhl krk, výhled mu ale zaclonila široká ramena muže před ním.
"Harry, máme ji!" houkl Ron z čela výpravy.
Konečně se kouzelníci rozestoupili. Na pahýlu trubky dřepěla obrovská ropucha s očima Severuse Snapea.
"Jdete pozdě, Pottere," odtušila chladně.
A/N: Drabble k tématu Nemrtvá princezna v rámci DMD na www.sosaci.net. Nevím, co to má znamenat, ani jak k tomu došlo, ale při tvorbě jsem se řehnila jako už dlouho ne.

Kluk obecný (puer vulgaris)

10. dubna 2011 v 21:52 | may diskriminující diskriminaci |  Fikce
Fandom: Encyklopedie
Kluci jsou mýtická stvoření. Vypadají dost podobně jako normální lidé, od těch se ale odlišují řadou výjimečných vlastností.
Kluci nepláčou.
Mají rádi fotbal, auta a motorky, zato nemají rádi nakupování.
Nikdy si nehrají s panenkami ani s kuchyňkou, spíš se zabývají fotbalem, auty a motorkami.
Vyznají se ve strojích.
Mají sklony k násilí a válčení.
Nenosí růžovou.
Mají dobrý orientační smysl a analytické myšlení.
S kamarády se nevodí za ruce a vůbec se radši vyhýbají fyzickému kontaktu s tvory stejného druhu.
Tolik toho nenapovídají.
Jde jim jen o sex.
A hlavně, nerozumí holkám.
Už jste někdy nějakého pořádného kluka potkali?
A/N: K tématu Kluci nepláčou v rámci DMD na www.sosaci.net.

Světlo

10. dubna 2011 v 21:47 | may odbývající |  Fikce
Fandom: Harry Potter
Seděli pod vrbou na břehu jezera a nechávali slunce, ať je hladí po vlasech. Byl krásný červnový den. Kraken si na mělčině opaloval chapadla a ptáci křičeli, až hanba.
Bylo to zvláštní, vidět Jamese Pottera ve společnosti Lily Evansové, aniž by se nějak snažil strhnout na sebe pozornost. Žádné frajeřiny, žádné cuchání vlasů, dokonce i zlatonku nechal na koleji. Prostě jen pokorně seděl vedle ní a nemohl z ní spustit oči. Vzduch voněl posečenou trávou.
Stejně tak neobvyklý byl zrzčin výraz. Nebylo v něm ani pohrdání, ani shovívavý odstup. Nepadla jediná podrážděná poznámka. Toho dne měla Lily v očích světlo.

Smrt na pitevním stole

7. dubna 2011 v 16:32 | may sdílná |  Fikce
Fandom: Vlastní
Něco mě k tobě odjakživa táhlo. Možná to byl masochismus, možná v tom má prsty pedofilie, nebo třeba něco, co bys ty nazval maniodepresivní psychózou. Tak se nějak stalo, že jsem se v patnácti zamilovala do třináctiletého kluka - konkrétně do svého nejlepšího kamaráda.
Asi by se nad těmi negativy dalo mávnout rukou, jenže to bych nebyla já. Rozhodla jsem se počkat a nejprve upřímnost svých citů prozkoumat, abych se neztrapnila kvůli nějakým navsugerovaným přeludům. Měla jsem strach, že zničím naše… přátelství. (Dá se tohle vůbec nazvat přátelstvím?)
Jenže…
Tak dlouho jsem se pitvala ve své lásce, až jsem ji zabila.
A/N: Drabble vytvořené v rámci DMD na www.sosaci.net.

Pořádná kára

7. dubna 2011 v 16:29 | may kanonická |  Fikce
Fandom: Harry Potter
Milý Tichošlápku,
všechno nejlepší k narozeninám! Sedmnáct člověku není každý den, takže si to koukej užít!
Možná to působí dost bláznivě, že Ti posílám sovu, ačkoli dřepím ve vedlejší místnosti, tohle ale musí zůstat v utajení. Sehnal jsem pro Tebe speciální dárek. Naši o tom nic nevědí a kdyby ano, asi by mě zakleli. Takže kdyby něco, dal jsem Ti novou desku od Prokletých.
Už Tě nebudu napínat. Ta krasavice stojí na příjezdové cestě k domu Greengrassových. Až se na ni vydáš podívat, dej mi vědět. Chci vidět Tvůj výraz, až ji uvidíš - svou novou létající motorku.
Svezeš mě?
Dvanácterák
A/N: Drabble vytvořené v rámci DMD 2011 na stránkách http://sosaci.net/test . Překvapily mě pozitivní ohlasy, já sama to psala hlavně s myšlenkou "No co. Bod je bod.".

Tak trochu vražda

4. dubna 2011 v 17:13 | may sadistická |  Fikce
Fandom: Vlastní
Se směsicí respektu a opovržení potěžkala zbraň. Táta měl pravdu, jeho 357-Magnum nebyla bouchačka pro holčičky. Teď ale musela jednat rychle a bez rozmyslu, než ji přejde odhodlání.
Simon na ni čekal u domovních dveří.
"Nemysli si, že nevím, co se chystáš udělat," poznamenal docela lhostejně.
Krátce zavřela oči a snažila se nemyslet vůbec na nic, aby potlačila slzy. Pak zavedla Simona na kraj lesa.
"Je na čase s tímhle definitivně skoncovat."
Na její slova se jen pousmál a objal ji.
"Blázínku," zašeptal jí do vlasů.
Vší silou ho odstrčila, až se oba zapotáceli…
A potom svého imaginárního přítele zastřelila.
A/N: Drabble zveřejněné v rámci DMD na webu http://sosaci.net/test . U tohohle jsem se ďábelsky uchechtávala, protože tímto si vizualizuji možné řešení mého problému... Ale tak špatně na tom zase nejsem!

Šťastná

4. dubna 2011 v 17:06 | may zasněná |  Fikce
Fandom: Vlastní
Za dlouhých zimních večerů popíjela horkou čokoládu se skořicí a zamykala světlo do čtyř stěn svého pokoje, aby jí ho zima neokousala. Ráda usedala k oknu a kreslila prstem na zadýchané sklo. Ráda byla sama se svými sny a zachumlaná do peřin překračovala hranice reality. Ráda naslouchala zvuku pera kroužícího po papíře, jak se nese tichem. Tehdy měla pocit spojení s něčím mnohonásobně větším, než byla ona sama; pocit sounáležitosti s oním mocným Pisatelem, který vede naše kroky. Tehdy byla šťastná.
Někdy však, jak se tak rozplývala v absolutnu, ucítila palčivou bolest.
Vesmír je dost nekonečný, ale její život ne.

Ráno Lenky Láskorádové

4. dubna 2011 v 17:03 | may epická |  Fikce
Fandom: Harry Potter

Ráno jsem se probudila a uvědomila si, že jsem naživu. To mě potěšilo. Já žiju? Já dýchám? Já myslím? Já se divím? Já jsem? Jé! Jak to?
Ještě s napůl slepenýma očima jsem zamířila k oknu a nedočkavě rozhrnula závěs. Počasí mě nezklamalo. Další šedivé ráno provoněné šedivým deštěm! Co vlastně lidé mají proti šedé? Mně se ta barva líbí. Je v ní kousek ode všeho.
Ze zamyšlení mě vytrhlo rozespalé zabručení mé spolubydlící.
"To už je den?"
"Záleží na tom, jestli den počítáš od půlnoci, od svítání nebo od chvíle, kdy se vzbudíš…"
Ani mi moc nevadilo, že neposlouchá.